| todescupaul a întrebat:

as vrea sa imi spuneti daca acest calculator este bun pentru a rula jocuri gen fifa 12, gta san andreas, metin 2, countre-strike, terorrist takedown, etc. ( eu nu ma prea pricep la calculatoare ). calculatorul are aceasta configuratie :
Procesor
Model Procesor :AMD Athlon 64 x2 3800+ Dual Core
Frecventa procesor (MHz) :2000
Placa De Baza
Placa Video : NVIDIA C51PV
Video integrat DA
Sloturi : x PCI, 2 x PCI x1, 2 x PCI-e X16, 4 x DDR2, 4 x Sata
Sunet integrat In/Out/Mic
Retea integrata :RJ-45
Chipset Nforce4 NVIDIA C51PV
Memorie
Capacitate RAM (MB) : 2gb
Tip RAM DDR 2
Unitati De Stocare/Optice
Capacitate HDD (GB) : 160 gb
Interfata HDD : SATA
Unitate optica : DVD-ROM
Software
Sistem de operare Windows Xp Professional Edition SP3
Periferice
Mouse/Tastatura/Cabluri BONUS! In limita stocului disponibil.
Altele
Carcasa Desktop
Porturi 4x Audio, 6 USB, 2x PS2, 2x serial, 1x RJ-45, 1x DVI
Port Serial 1 Port

4 răspunsuri:
| dgeko a răspuns:

Nu ai spus de cat e placa video

| WhiteMoth a răspuns:

E cam slaba configuratia dar pentru Counter-Strike, GTA Vice City/San Andreas/Metin e bun, desi Fifa 12 sigur nu iti ruleaza pe el. Placa video lasa de dorit - 64MB onboard, e printre cele mai mici. Poti insa sa iti cumperi placa video caci ai slot PCI-Express.

| todescupaul explică:

Placa video este de 64 mb

| dgeko a răspuns (pentru todescupaul):

Exact cum spune WhiteMoth... aveam si eu placa de 64 la pc-ul vechi si spre mirarea mea mergeau unele jocuri cum ar fi : far cry 1, san andreas si cred ca si cele mentionate de tine iti vor merge mai putin fifa 12 cred ca pana la fifa 08 iti va merge pe configuratia asta.