| IonelVasile a întrebat:

As putea lua copyright daca postez pe Youtube trileruri din filme?

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Nu poti incarca trailer-uri pe YouTube si sa primesti bani, deci da, vei lua copyright si video-ul va fi demonetizat, dar poti totusi sa le incarci. pentru vizualizari!

2 răspunsuri:
| Nevroza a răspuns:

Da,deoarece drepturile de autor sunt preluate de studiourile la care este facut filmul respectiv!

| GhostRider24 a răspuns:

Poți să încarci trailerurile dar dacă se sesizează cel/cei ce au drepturile de autor, videoclipul va fi șters.
Nimic mai mult.