| Alynescu22 a întrebat:

Intrebarea mea este daca incarc filme pe Youtube ma refer la filme intregi imi iau copyright sau altceva

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Iti pierzi vremea facand asta pe Youtube, nu e facut pentru asa ceva.
Sunt unele filme care nu mai sunt distribuite si se poate ca persoanele care detin drepturile de autor sa nu mai aibe tangente cu mediul online sau sa nu ii mai intereseze. Vorbim aici de filme vechi de care pana si producatorilor le e indiferent daca cineva incalca drepturile de autor ale filmelor, in afara de astea nu prea ai ce film sa pui din cauza politicii platformei.

2 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Copyright=drept de autor

Tu nu ai drept de autor pentru filmele alea deci ti se vor restrictiona/sterge videoclipurile de pe canal.
Daca faci asta in continuu se poate sa te trezesti cu o plangere digitala sau sa te dea in judecata, just asking, de ce ai vrea sa pui filme pe Youtube? -.-

| Alynescu22 explică (pentru TheRealFantasy):

Da ma gandeam sa-mi fac un canal cu filme pe Youtube

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Alynescu22):

Iti pierzi vremea facand asta pe Youtube, nu e facut pentru asa ceva.
Sunt unele filme care nu mai sunt distribuite si se poate ca persoanele care detin drepturile de autor sa nu mai aibe tangente cu mediul online sau sa nu ii mai intereseze. Vorbim aici de filme vechi de care pana si producatorilor le e indiferent daca cineva incalca drepturile de autor ale filmelor, in afara de astea nu prea ai ce film sa pui din cauza politicii platformei.