| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Salut TPU
As vrea o tableta de la vonino(orin hd)
Este bun procesorul rockchip 3169, (cortex a9) dual core 1, 2 ghz si gpu PowerVr Sgx540? Are 1 gb ram si 8 gb interni

Răspuns Câştigător
| WarHammer02 a răspuns:

Hmm mai strange si tu ceva banuti maxim 350 daca poti asta are 4 nuclee dar nu are ram daca vrei sa te joci iti rebuie 1g ram.Si nu te lua dupa aparente ca si eu m-am pacalit scrie ca are 1g ram dar nu iti spune ca din ala 1g se imparte jumate si ramai cu 500 mb iar 500 foloseste androidul ca na si el are nevoie de ram.Eu am una cu 4 nuclee si 1g ram(asa scrie dar de fapt pentru jocuri am doar 500 mb) si 8g spatiu de stocare merge foarte bine in jocuri precum heartstone, asphalt 8(la cerinte medi)nfs merge bine iar alte jocuri cu cerinte mai mici zboara (Alto, Agario, Color swith, sea batle2(recomand ultimul mai ales online) etc.App frima asta nu prea am auzit asa de ea si decat sa iei ceva rau mai bine iei ceva bun.Eu o am de la Evolio dar sunt si alte frime destul de bune(Allview, utok, Lenovo etc)
http://www.emag.ro/......DS67RMBBM/ cauta aici sigur gasesti una buna si la un pret decent.

5 răspunsuri:
| WarHammer02 a răspuns:

Salut,cam slabuta la procesor in rest ar fi ok! Una buna adica si pentru jocuri dar si pentru aplicatii ar fi cu un procesor cu 4 nuclee si 1, 5 ram pentru ca androidul va lua 500 de mb de ram si vei ramane cu 1 iar pentru jocuri si aplicatii e suficent 1 ram.Asa in cazul tau vei ramane doar cu 500 mb din 1 g si se va misca cam greut.Memoria interna e buna oricum iti pui un card de 14-16 g si nu ai treaba.

| Alexe_Silviu_2000 explică (pentru WarHammer02):

Ok,mersi,dar ce jocuri crezi ca ar merge?
Ea e la 200 ron acum, e buna la acest pret?

| Alexe_Silviu_2000 explică (pentru WarHammer02):

A si apropo e mai buna ca asta nu?
http://www.vonino.ro/otis_qs
Mersi,o sa iti acord funda in curand

| Alexe_Silviu_2000 explică (pentru WarHammer02):

Ok,dar prima, vonino orin hd? ar fi buna cu 1 gb ram, dar cpu rockchip dual 1, 2 si gpu powersgxw?

| WarHammer02 a răspuns (pentru Alexe_Silviu_2000):

Are dual! Daca vrei jocuri va merge greu... quad-core si 1 g ram e bun.