| Alex444444 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar telefonul Honor 8 in rate de la Emag dar nu prea stiu ce ar trebui sa fac. Pot sa dau orice avans inainte? Rata depinde de avans si de numarul de luni selectate?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa faci un card de credit la o banca. Cu cardul de credit cumperi produsul si iti alegi ratele in functie de oferta cardului.

Mai poti sa faci si un credit direct prin parteneriatele pe care le au eMAG cu anumite banci.

In orice caz nu dai avans la cumpararea unui telefon, dar trebuie sa fii angajat sa ai adeverinta de venit pentru obtinerea unui credit

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face rate daca ai un card de cumparaturi de la o banca agreata de eMag: http://www.emag.ro/info/plata-cu-cardul-in-rate-fara-dobanda
Se poate si fara card dar trebuie sa ai un loc de munca: http://www.emag.ro/ecredit Ratele se calculeaza in transe egale si nu poti sa dai avans. Daca, insa, iei cu un card de cumparaturi poti plati rata minima= suma produsului impartita la numarul de luni sau sa pui cat vrei tu cu conditia ca la sfarsitul perioadei de creditare sa ai achitata intreaga suma a produsului.