| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut TPU, as vrea sa-mi achizitionez acest pc:https://altex.ro/......DIGITAL29/

Si m-am informat ca ubuntu inseamna Linux, intrebarea mea e urmatoarea, pot sa schimbi linux si sa instalez windows?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, intri pe site la Microsoft, faci un stick bootabil cu utilitarul lor si instalezi windows 10.

| SebiBoss2007 a răspuns:

Cumperi golf?

| fanhhro a răspuns:

Salut,

Windows poate fi instalat foarte usor. Faci un stick bootabil si il instalezi ulterior.
Totusi, cu unitatea celor de la altex, eu ti-as zice sa nu te pripesti. Gasesti variante mai ieftine pe PC Garage, ca exemplu: https://bit.ly/3pCmRCf.

Seara faina!

| NotNamed a răspuns:

Poti sa instalezi Windows, n.ai probleme. Problema nu e asta. Problema adevărată este ca la banii aia este teapa curata. Daca cumperi totul pe piese de banii astia faci ceva mult mai bun. Incepuse aproximativ binisor cu procesorul dar după cand vad ce placa de baza are, ce rami are... placa video la banii astia trebuia sa fie macar un OC daca nu Ti si multe altele. Slab rau prebuildul.