| Supremejordannike2004 a întrebat:

Astăzi mi-am luat un Antivirus pentru telefon. Se numeste Bitdefender. Merita sa dau 3, 61 de lei pe lună?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

In opinia mea nu.
Eu folosesc telefonul foarte des (am un Samsung s8+ ), platesc cu el, am datele bancare pe el, poze etc. Si nu am avut niciodata probleme. Se spune ca iphone-ul are securitate si mai mare decat Android'ul.
Atata timp cat nu instalezi aplicatii dubioase, nu se intampla nimic. Mai ales versiunile acestea noi de Android, aplicatiile nu mai au acces la toate permisiunile decat daca le oferi tu.
Securitatea creste. Parerea mea este ca sunt bani aruncati degeaba, chiar daca nu e suma mare, sunt efectiv degeaba.
Sunt si cazuri de virusare dar atata timp cat nu intrii pe site-uri dubioase si aplicatii de genu', nu are ce sa se intample. Toate aplicatiile din google pay trebuie sa indeplineasca anumite criterii inainte de a aparea pe market sa le poti descarca.
Succes!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bani aruncati.

| Bizon95 a răspuns:

NU
avast e pe gratis
si e cel putin la fel de bun ca bitdefenderul