| Andrei21000000000000000000000000 a întrebat:

Ati putea sa imi dati o lista cu programele necesare ca windowsul si jocurile sa mearga bine?

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

Salut, fa un update la placa video

Update placa video :

Click dreapta / screen resolution / advanced settings / adapter / properties / driver / update driver / search automatically for updated driver software / close. [ la sfarsit cand s-a facut update-ul si a reusit trebuie sa-ti apara un scris ceva gen The best software for your device is already installed ]

si incearca sa-ti faci toate updateurile :
start / all programs / windows update

Daca nici asa nu-ti merge schimbati placa video si pune mai multa memorie ram si procesorul sa duca macar cerintele minime.

Ruleaza jocul respectiv cu Game Booster - http://www.iobit.com/gamebooster.php

I-ati si instaleaza toate driverele placii de baza, aici n-am cu sa-ti dau driverele pentru ca nu-ti stiu placa ta de baza.

Si cand joci jocuri joaca si tu cu o grafica putin mai buna deoarece supraincalzesti procesorul [ deoarece este si cald afara ] jocurile alea + caldura de afara supraincalzeste procesorul si in jocuri de aia se poate misca cu lag, daca vrei sa luam legatura baga id-ul asta in lista si vorbim pe mess : sevanup98

BAFTA! :-h :)

5 răspunsuri:
| coco4000 a răspuns:

Pai jocurile nu au nevoie de programe ca sa mearga mai bine depinde cum ai calculatorul praf sau bun. In special daca vrei sa mearga bine jocurile alege rezolutie mica si setarile pe low

| Dinu_Teddy_1996 a răspuns:

In primul rand Driverele
Setarile jocurilor pe Slab (Low) sau Best performance, rezolutie mica
De preferat sa ai peste 1GB RAM si peste 1. 8Ghz
Program : FPS Booster

| stanly7 a răspuns:

Ai putea incerca si gamebooster:
http://www.iobit.com/gamebooster.php

| SokarDax a răspuns:

Salut, incearca sa te iei dupa acest tutorial http://www.computerica.ro/ce-instalam-dupa-windows/