| Alexino23 a întrebat:

Cam la cat timp ar trebui dus la un service un laptop sa fie curatat de praf si altele?
OFER FUNDA CELUI MAI BUN SI DETALIAT RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| Cotirta_Daria_1998 a răspuns:

Cand un laptop este complet optimizat inseamna ca nu se misca greu.Media de verificare a unui laptop ar fi de 6luni.Indiferent cum ti se misca este obligatoriu sa te duci de 2 ori pe an cu el la service sa vezi daca are ceva.Pentru a te feri de cei mai periculosi virusi pe care nu ii poti scoate nici la service din pc, nu-ti instala Java.Programul nu contine virusi, insa iti expune laptopul la ei. Daca ai un pc fara java si iti baga o reclama si dai din greseala click pe ea si se downloadeaza, antivirusul isi va face treaba, in schimb daca ai java, programul va ramane in pc pentru ca asa ii permite java.Antivirusul nu mai are ce sa faca si la fel si tu. Funda?

7 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Depinde de orele de functionare si de mediul in care a functionat.
Ultima oara cand am dus la service(Logmax) un laptop ca nu se alimenta s-a intors cu un defect la tastatura, nu mai functionau 4 taste.
Bineinteles ca au zis ca a fost vina mea ca am semnat procesul verbal de primire.
Daca functioneaza bine nu-l duce la service.Pentru suflat si curatat oricum pica pe mana incepatorilor.
Expertii au altele de facut.
Eu il curat cu aer comprimat in spray din exterior fara sa-l demontez cam o data la 2 ani.

| K0sti a răspuns:

O data pe an, depinde si cum a fost folosit!

| Florentina9210 a răspuns:

O data sau de doua ori pe an! Depinde de utilizarea sa. Eu nu il duc la service. Vine un prieten care este specialist in IT si il curata direct la domiciliu.

| Danzell a răspuns:

Depinde. o data la cam 5-6 luni
eu mi-l curat singur asa ca il curat ori de cate ori cred ca e necesar

| Idkidk a răspuns:

Eu il duc odata pe an.

| darrio2007 a răspuns:

Imi duc laptopul o data pe an.De 3 ani.Folosit zilnic cel putin 4 ore.Pana in prezent nu au fost probleme.

| Frank51 a răspuns:

O data la 3 luni, maxim o data la 6 luni. Dar eu sincer nu as putea sa il dau, pentru ca pot sa o fac si singur acasa, foarte usor. Plus ca daca se intampla ceva cu el, nu pot sa fac nimic. Daca il ai in garantie, si daca este nou, atunci merita. Dar eu cum nu il mai am in garantie nu il mai duc nicaieri.