| Zdog a întrebat:

care e treaba cu Microsoft Media Tool?
Iti ofera windows 10 gratuit?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu340 a răspuns:

E o metoda care nu te costa doar descarci programul ala si el te ajuta sa descarci ultimul build oficial stabil si sigur, mai bine descarc cu mediacreationtool decat sa mai i-au de pe torente, e o cale mai sigura si mai eficienta poate costa pentru ca difera licentierea e o diferenta mare si la instalare mai ales daca nu ai cheie la windows si nu e activat cel prezent pe care il ai cand vrei sa faci upgrade la windows 10 el te pune sa bagi cheie asta in cazul in care windows-ul pe care il ai deja instalat pe pc nu e activa, t stii ca se auzea treaba cum ca Microsoft vrea sa foloseasca licenta de la windows 7 sau 8 ca sa o transfere pe 10 cu drepturi digitale si mie mi s-a intamplat sa fac upgrade de la 7 la 10 si 7 nu a fost activat eu nu am mai bagat cheie in timpul instalarii lui 10 am avut surpriza ca 10 sa nu fie activat. Cred ca se refera la licentiere sau sa cumperi un pc care are deja instalat windows 10 asta e parerea mea nu-s sigur asa cred eu happywinking

2 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Media creation tool vrei sa zici happy, pai da iti ofera windows 10 gratuit e legal sa descarci windows 10 cu asta, chiar Microsoft a pus link de descarcare, o descarci o deschizi o sa analizeze putin pc-ul te pune sa selectezi limba versiunea si tipul pe 64 de biti sau 86 dai next iti apar doua optiuni sa faci un stick bootabil sau sa descarci imaginea iso pe care bineinteles poti sa o pui mai tarziu pe un dvd gol sau un stick e legala treaba si e ultimul build cel mai nou, creators update!

| Zdog explică (pentru Laurentiu340):

De ce este gratuit?
Am vazut pe multe site-uri de shopping Windows 10 care costa.