| AlexandruMarculescu a întrebat:

Salut,TPU.Care este cea mai buna aplicatie de salvare a bateriei si de curatare fisiere pe un telefon cu Android?

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Nici una! De-a lungul timpului am experimentat tot felul de aplicatii care promit ca iti economisesc bateria si iti elibereaza ramul, de la aplicatii specializate pana la optiuni suplimentare ale managerilor de fisiere sau antivirusuri si nici unul nu da rezultate, ba chiar unele mai rau fac. Singurul care pare sa optimizeze performanta, in sensul ca chiar elimina fisierele "reziduale" este aplicatia ccleaner de la piriform dar nici aia nu trebuie tinuta instalata permanent, o data la 2-3 luni o instalezi, cureti ram-ul si dupa o dezinstalezi. Restul aplicatiilor sunt pierdere de timp si nervi.
Cat despre consumul bateriei, tu singur o economisesti, descarca o aplicatie de genul night mode care scade luminozitatea telefonului automat la un nivel setat de tine dupa o anumita ora, si revine la normal la alta ora de asemenea setata de tine.

2 răspunsuri:
| okshawty a răspuns:

360 anitivirus ii bun, iti sterge si fisierele de care nu ai nevoie

| Arthiom a răspuns (pentru okshawty):

360 e o vrajeala ordinara.