| 28cosmin a întrebat:

Salut,TPU!
Care este cel mai bun browser de navigare pe internet pentru pc/laptop până la ora actuală?

Fundă la cel mai bun răspuns primit!winking.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Chorme parerea mea

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Maxthon sau Comodo Dragon, depinde ce nevoi ai. Microsoft Edge merge excelent daca esti genul care viziteaza 2-3 site-uri si nu ai nevoie de nici o facilitate mai desteapta gen adblocker, foldere/bookmarks, rss reader, samd.

| frod6969 a răspuns:

Maxthon - cel mai rapid si bun.

| OnuOnulică a răspuns:

Opera cu siguranță e cel mai bun și cel mai ușor de folosit pentru navigarea pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Edge mai are de lucru. E inca experimental. Dar chiar am ramas uimit in rest de ce stie sa faca. Cand va avea si prima extensie oficiala de Adblock o sa il fac browser default.

| KodrutZ a răspuns:

@ZTrain: Experimental e Vivaldi. Edge e golden, chit ca mai au de adaugat una-alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Si nu poti da Raspunde ca si reply? thinking
Oricum, Golden nu va avea baza de utilizatori. Majoritatea deja s-au invatat cu alte browsere si nu se mai intorc la IE/Edge/Microsoft orice ar fi. Spalarea pe creier s-a facut de prea mult timp.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori pot, uneori nu. E un bug dubios de la TPU.winking

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa vezi citi au ramas blocati pe Firefox, chiar daca FF a devenit o mizerie in ultima vreme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Vrei sa zici 'Mozila'.

I bloody know... happy

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Mozilla mai are si citeva produse misto. De fapt avea. Am ZTE Open C cu FF OS si e chiar misto ca smartphone fara pretentii deosebite, cu mai putine dureri de cap ca Androidu', dar au legat de gard sistemul de curind, asa ca voi mai primi update-uri din parti...

| 28cosmin explică:

Deci cădeți de acord până la urmă care este cel mai bun browser?

| KodrutZ a răspuns (pentru 28cosmin):

Nu exista asa ceva. Iei si le incerci pe toate si te opresti la ala cu care te impaci tu cel mai bine. Eu de exemplu la Maxthon chiar folosesc split screen si image snapperu' integrate. Daca tu esti genul care intra in browser, deschide google, si dupa aia cauta ceva si se duce la site-ul respectiv, de fiecare data aceeasi abordare, Edge iti e suficient.

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Mozila consuma multe resurce,porneste mai greu, opera uneori nu afiseaza toate imaginile corect, dar ca viteza chrome il intrece, chrome se instaleaza rapid, porneste rapid, consuma putin fata de restul, dar eu pe android merg pe broswerul lui ca chorme merge sacadat, dar pe windows 7 merge perfect, acuma cu internet explorer din windows 10 e rapid cu adevarat dar nu e ca chrome

| KodrutZ a răspuns (pentru 28cosmin):

Si acum doua linkuri care demonstreaza inca o data, daca mai era nevoie, ca RAY26TM e idiot:
http://www.laptopmag.com/articles/best-windows-browser
http://www.cnet.com/......vs-chrome/

| 28cosmin explică:

Am ales răspunsul câștigător nu vă mai certați în acest topic închis deoarece am ales câștigătorul.