| StefanMadalin02 a întrebat:

Cine stie sa îmi spună daca se poate schimba sistemul de la un telefon Nokia Lumia 635 vreau sa schimb Windows phone 8.1 in 10daca se poate sau sa ii fac actualizari etc.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Salut! Dintr-un motiv sau altul, sistemul de operare nu se updatează automat la Windows 10 pe telefoane, asta fiind ceva ce trebuie făcut manual. Telefonul tău e pe lista de telefoane compatibile cu windows 10, deci ar trebui să poți face următorii pași. Downloadează aplicația asta de pe store https://www.microsoft.com/en-us/store/p/upgrade-advisor/9nblggh0f5g4, iar ea îți va spune că poți face update la sistemul de oparare, fiind și ceva buton de upgrade sau update (nu mai știu). Oricum, odată ce vei avea instalată aplicația asta și o vei rula, cred că te vei descurca. Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti-au venit update-uri in sensul acesta oficial, inseamna ca nu se poate schimba, orice interventie asupra lui cu un custom rom duce la anularea garantiei + posibilitatea defectarii telefonului.