| CRISTY_6837 a întrebat:

Cu ce program sa filmez in jocuri si sa mearga bine, adica:
-fara lag
-sa se miste normal

Vreau sa fac un filmulet in jocul NFS World

Imi puteti spune si mie cu ce program sa filmez (vreau sa filmez in jur de 10 min) si daca ocupa mult la 10 min dati-mi si un program cu ce sa il compresez (sau cum se scrie, ca nu stiu sigur)ca vreau sa il incarc pe youtube.

P.S. : Vaa rog mult ca programul sa filmeze binee nu vreau sa se miste in reluare deloc

Multumesc

FUNDA!

10 răspunsuri:
| Flaviucu a răspuns:

Fraps sau AmCam cele mai bune programe de filmat. Succes

| AlexDaghiu a răspuns:

Fraps e cel mai bun, sunetul si el este senzational daca filmezi cu Fraps.

| DoubleCO a răspuns:

Da... Frapsu e cea mia buna optiiune

| VasilicaDarkKnight a răspuns:

Trebuie sa ai pc bun ca sa nu sacadeze

| CristyMinecraft a răspuns:

Ma pai
1 ia-l pe fraps
2 scaneaza calclatorul si pe fraps sa nu aiba vitusi
3 clic pe fraps clic in joc si filmezi
a fost asa de greu?

| Miuletz a răspuns:

Exista multe programe dar depinnde si de calculatorul tau.
Eu iti voi da un top3-5 cu programe bune
1.Fraps
2.Screen Recroder
3.GameCam
4.AmCam
5.Hyper Cam

E greu sa gasesti unele din ele in zilele de azi asa ca iti voi da site fiindca de exemplu un prieten a intrebat tot asa si iau zis de Screen Recorder.i-a dat funda a cautat, si dabea peste vreo 2-3 saptamani la gasit.

1.http://www.fraps.com/download.php
2.http://www.acasystems.com/en/screenrecorder/download.htm
3.http://download.chip.eu/ro/Game-Cam-2.6.1_575956.html
4.http://en.softonic.com/s/amcap-full-version-free-download
5.(acest program de filmat este doar pentru calculatoarele bune pentru ca el scade cu vreo 50% fraps)

5.http://download.cnet.com/HyperCam/3000-13633_4-75000937.html

De ce oare ti-am dat atatea programuri de filmat? Pai m-am gandit ca unora nu le merge Fraps sau GameCam etc. De acea, poate nu-ti merge Fraps si iti trebuie unul la fel de bun

P.S:Eu sper din toata inima ca teama jutat

| TeNNNeSy a răspuns:

1:Incearca bandicam.filmeaza vcat vrei tu!
2:Fraps! e cel mai bun! stiu ca ocupa mult dar scoate niste videoclipuri foarte bune pentru pc bun dar si rau in fine! eu il folosesc!
Bafta!
Daca filmeaza 30 de secunde incearca varianta full de pe net.Scrie așa:Fraps Full TPB și dai pe prima iti recomand FRAPS! ESTE CEL MAI BUN PROGRAM TOTI YOUTUBERII IL FOLOSEC APROXIMATIV TOȚI!
BAFTA!

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Incearca cam stiudio cu el merge cel mai bine chiar mai bine decat fraps

| AnoNiM61999 a răspuns:

Action Mirillis dar este pentru Windows 7, 8. Dar este cel mai bun.

| Ursache_Adelin_2001 a răspuns:

Dowlandeaza Camtasia Studio 8, pe ea filmezi si editezi clipuri
Bafffttta!