| Argelean a întrebat:

Daca cumpar o Drona ii pot pune eu alta baterie mai mare ca sa tina mai mult? Sau merge doar cea din fabrica?

4 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Salut.Sunt asa numitele adaptoare pentru baterii mai mari, foarte scumpe.Le poti gasi pe Amazon, nu prin tara la noi, sau cine stie.Eu doar acolo am vazut.Cel mai bine ar fi sa cumperi 2 baterii pentru acea marca de drona si le incarci pe rand.Asa poti avea drona mereu in functiune. Sper ca te'am ajutat.

| mihai69 a răspuns:

Da, poți. Unele modele au baterii de schimb, de la producători sau „aftermarket".
E plin pe eBay de ele.

| cristi28122000 a răspuns:

Recomandat ar fi sa o pastrezi pe cea din fabrica

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate adapta daca pui o baterie la acelasi voltaj si cu mai multi amperi. Ideea este ca pierzi garantia daca faci modificari in constructia dronei si noua baterie sa nu fie cu mult mai grea decat cea originala.