| ShaPPer a întrebat:

de curand am o problema cu calculatorul: cand il deschid, si ajung la faza in care mi se incarca windows xp se aude ca un fel de click din pc de 3 ori si mi se restarteaza, si tot asa... ce ii pot face?

4 răspunsuri:
| mihay198722 a răspuns:

Vezi de unde vine zgomotul ala.incearca sa instalezi din nou windowsul

| gelu1970 a răspuns:

Acel click vine de la unitatea optica adica dvd sau de la hdd adica discul. in cazul ca e hdd nu prea ai ce face. in caz ca e o eroare de startare in ideea ca e o eroare de boot se poate rezolva cu un cd de xp, si repari sistemul operativ. desigur, e un click sau e un beep de trei ori?

| ShaPPer explică:

Am reinstalat Windows si vad ca acum s a deschis, da era click nu beep si probabil ca e mai mult ca sigur de la hdd... Momentan vad ca merge

| MskDesign a răspuns:

Depinde daca intervalele de la sunete sunt lungi, scurte sau combinate. Uite aici o lista cu erori
http://www.computerhope.com/beep.htm