| Shinobi589 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat o tastatura mecanica, mouse si o pereche de casti. De ce atunci cand sting Pc-ul, shut down imi raman ledurile/becurile aprinse de la tastatura, mouse si casti? Se intampla exact la fel si cu cele vechi

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Dawinking

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Nu ai inchis bine calculatorul.

| Shinobi589 explică:

Dar cum se "inchide bine"?

| KlibrDM a răspuns:

E inchis bine. Trebuie sa ai o anumita setare in BIOS (sau UEFI) legata de alimentarea USB-urilor cand calculatorul e oprit (sau setari de power on la apasare de tasta).

| ALEXXXL19 a răspuns:

Ai setat in BIOS sa ai curent in usb si de asta dai reset daca nu sti comanda in BIOS sa o dezactivezi curent in usb chiar daca e inchis pentru al reporni din tastatura sau sa incarci telefonul prin usb