| craiu76 a întrebat:

am un laptop compaq presariocq57 si nu se opreste coolerul. chiar si cand dau shut down din bara de start acesta merge in continuare iar ledurile laterale raman aprinse pana consuma acumulatorul. trebuie sa tin apasat butonul pana se opreste

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, trebuie sa-l desfaci si sa-l cureti. De obicei se formeaza ca un fel de filtru, ca o pasla in grilajul ventilatorului, nu ajuta sa incerci cu aspiratorul, am probat si eu. Am facut asta la mai multe laptopuri. Procesorul e suprasolicitat, se incalzeste si ventilatorul incearca ( fara succes sa-l raceasca ). Daca nu rezolvi, risti sa-l arzi. Daca nu te pricepi, du-l la cineva fiindca e mult de desfacut. Bafta