| Pitbull41 a întrebat:

de curand mi-am cumparat un pc destul de bunicel nu i7 sau din astea e un Intel dual core E2180 de 2.00 GHz cu 2 nuclee. Asi avea si eu o intrebare ce jocuri mi-ar merge pe urmatoarele componente:

Processor Intel Dual Core E2180 2.00 GHz, 2.00 GHz cu 2 nuclee.

Rami 2 gb

Placa video e un Intel Chipsets Gs 33 de 256 mb dar aici la placa video e o problema mie imi arata ca sunt folositi numai 128 mb din 256 nu stiti cu pot face sa fie folosita toata placa nu numai jumate. Astept raspunsuri la ambele intrebari.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Cat ai dat pe el?
Trebuie sa cumperi placa video dedicata sa te poti juca.

| lpavel a răspuns:

Cu asta nu poti juca decat jocurile foarte vechi de care cred ca nimeni de pe aici nu-si aminteste!
128 mb sunt folositi pentru windows restul vor fi folositi la jocuri, deci nu poti face nimic! Bafta!