| Daniel235 a întrebat:

Deci am vazut ca la Intel sunt mai multe modele de nuclee: ivy bridge, haswell, skylake...
Asa vreau sa stiu care e diferenta dintre ivy bridge si haswell? De skylake stiu ca e cea mai nou generatie si sunt chiar foarte bune si pe socket 1151, mai stiu ca haswell e pe 1150 si ivy bridge am vazut ca e pe 1155. Vreau sa stiu diferenta dintre ivy bridge si haswell.

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

Socket pins adica sunt compatibile doar cu anumite placi de baza de acolo si numarul.