| Cioca_Adrian_2001 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un PC in luna octombrie sau noiembrie, si mi-am facut deja o idee ce mi-as cumpara de 7000 lei, mentionez ca trebuie inclus si monitorul in pret preferabil 144 hz si 1ms timp de raspuns! Acesta este wishlistul https://www.pcgarage.ro/......t/3431264/ pareri si sfaturi despre acest build! funda

1 răspuns:
| PaulStudio a răspuns:

Este un build de High end PC, duce jocurile actuale fara probleme si cele care o sa apara in viitorul apropiat.

dar si pretul este pe masura, nu as investi 7000 lei intr-un pc, si evident ca parintii o sa plateasca, cand o sa fii pe salariul tau o sa vezi ca inseamna mult 7000 lei = 1500 euro

Sfatul meu este ca poti sa iei un pc de gaming bun si la 3000-4000 lei maxim pe care sa joci toate jocurile (nu neaparat pe ultra dar nici nu trebuie)