| Gabrielbss10 a întrebat:

doresc sa aflu care dintre aceste laptop-uri este mai bun:
1.Notebook / Laptop Acer 15.6" Aspire 7 A715-71G, FHD, Procesor Intel® Core™ i5-7300HQ (6M Cache, up to 3.50 GHz), 4GB DDR4, 1TB, GeForce GTX 1050 2GB, Linux, Black
Cod PC Garage: 1600134

2.Notebook / Laptop Lenovo 15.6" IdeaPad 320 IKB, FHD, Procesor Intel® Core™ i5-7200U (3M Cache, up to 3.10 GHz), 8GB DDR4, 256GB SSD, GeForce 940MX 2GB, FreeDos, Platinum Grey.

SPER CA DORITI SA MA AJUTATI DAU FUNDĂ.

4 răspunsuri:
| Codrinn69 a răspuns:

Primul este clar mai bun decat al doilea in toate punctele de vedere.

| bogdan324 a răspuns:

Primul e mult mai performant

| blood0593 a răspuns:

Acer e mai ok.
Depinde la ce iti trebuie...sunt singurele variante?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Primul, numai si prin prisma procesorului. Primul are un procesor HQ in timp ce al doilea are un procesor din seria U, iar procesoarele astea nu sunt quad-core, sunt dual-uri mascate. Placa video este si ea superioara. Ce ai mai putin acolo sunt doar cei 4GB de RAM dar upgrade-ul cu inca 4GB nu va costa mult.