| ionutz192 a întrebat:

folosesc Wireless N USB Adapter ( TP-LINK) am instalat tot de pe cd, doar ca nu imi apare ip-ul acolo in programul instalat de pe cd TP-LINK Wireless Configuration Utility ca sa ma pot conecta cu telefonul sau tableta la wifi, spuneti-mi va rog cum rezolv.
Apropo cand aveam Windows XP mergea direct ma puteam conecta cu dispozitivele, acum am Windows Vista si nu merge.Multumesc, Dau FUNDA!
Aveti imagine aici pentru a intelege mai bine:
http://oi60.tinypic.com/rrpic3.jpg

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Cel mai bine suni pe cei de la cablu de retea. ei o sa te ajute mai bine.

eu cred ca trebuie sa configurezi un ip static. cu PPPOe