| XMegaXBR a întrebat:

Fratele meu si-a cumparat un microfon pentru laptop de la hama si i-a mers, de aceea am decis sa imi achizitionez si eu unul. Azi l-am cumparat si l-am testat la fratele meu si mergea. Apoi la mine nu se aude microfonul si nici sunetul de la laptop. La fratele meu se aude. Apoi am observat ca fratele meu mereu cand conecteaza microfonul il intreaba ce divice a conectat(plug in). Insa pe mine nu m-a intreaba nimic. Probabil deoarece eu am mai conectat la laptop si niste casti de la genesis si avea si microfon si casti si poate s-a obisnuit, nu stiu. Doar ca vreau sa stiu cum sa imi apara intrebarea unde fratele meu raspunde "MIC IN", va rog mult ajutati-ma!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce laptop ai tu si ce laptop are el, ce sistem de operare, ce driver etc. Pe scurt, putin mai multe detalii si putem sa te ajutam. Ce model de laptop, ce componente, ce microfon mai exact? Il conectezi in locul microfonului la tine? Ai tot 2 mufe de jack sau doar una?