| SimizRobert26 a întrebat:

Salut TPU

http://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/

Pentru sistemul viking mai trebuie cumparat ceva? (pe langa monitor,tastatura,mouse, mousepad si casti)

Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Scrie foarte clar la specificatii:
Software
Sistem de operare Fara sistem de operare

Trebuie sa bagi stick, cu windows, iti recomand windows 10.
Cele mai multe pc uri gata facute de ei, da, vin cu ubuntu, dar in cazul acestui sistem, vine fara sistem de oprerare, dupa ce il aprinzi, esti nevoit sa instalezi windows ul, ca nu poti face nimic altceva, acesta neavand cd room, adica nu poti baga cd uri, poti doar sa instalezi windows, printr un usb stick, acum ai inteles?
In raspunsul meu de mai sus, m-am referit ca un windows, ca sa il cumperi, e foarte scump, daca tu ai 500 de lei sa dai pe un windows, da, merita sa cumperi, dar nu stiu cine are acesti bani sa ii dea pe un windows.

6 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Nu, dar trebuie sa instalezi windows.

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Aha, si windows-ul il cumpar separat?

| AlexDFY a răspuns (pentru SimizRobert26):

Daca vrei tu neaparat sa dai 500 de lei pe un windows, da.

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Bun, dar nu am inteles ceva, sistemul viking vine cu un sistem de operare deja instalat gen linux si eu pot sa il schimb direct din online? (''daca vrei tu neaparat sa dai 500 de lei pe un windows, da'', sunt si alte metode?)

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Ok, mersi foarte mult

| AlexDFY a răspuns (pentru SimizRobert26):

Nici o problema.