| Darius9090 a întrebat:

Ieri am primit telefonul Samsung Galaxy A3 2017 si cand i-am pus micro SD nu mi-l recunoaste. Cum fac sa-l recunoasca?

6 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca telefonul tau nu iti primeste cardul de memorie, inseamna ca acesta este deteriorat si nu mai functioneaza, sau poate functiona la alte telefoane. Daca telefonul are memorie mare, nu mai necesita card. Daca tu iti doresti sa ai si mai multa memorie, te sfatuiesc sa iti achizitionezi alt card de memorie.Il poti vinde si lua altulwinking

| Darius9090 explică (pentru FoxyM):

Cardul e nou ( Ieri l-am luat ). Telefonul meu are 16gb memorie interna ( Din care 8 utilizati de aplicatii )

| FoxyM a răspuns (pentru Darius9090):

Te-as sfătui sa il returnezi deoarece nu cred că este bun sau telefonul nu iti mai da voie sa il introduci deoarece acesta detine 16GB ce sigur iti vor ajunge.

| Darius9090 explică (pentru FoxyM):

Pai daca nu-mi dadea voie de ce au mai pus un slot unde poti sa pui Nano Sim-ul si cardul de memorie?

| FoxyM a răspuns (pentru Darius9090):

Depinde.Poate sa primească carduri cu memorie mica nu chiar mai mult de 8 GB.

| Darius9090 explică (pentru FoxyM):

Pe telefon merg caedurile cu pana la 258 de GB