| Tian44 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca urmatoarele componente dintr-un PC sunt compatibile?
Procesor Intel core i3 4160 3.6 Ghz - Nvidia Geforge GTX 750 Ti -
hard disk sata 3, viteza de rotatie 7200, buffer 64 MB, 1TB, placa de baza H81 plus 16 RAM maxim, 2 sloturi - Memorie Ram 4 gb DDR3, frecventa 1600.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ce placa de baza ai? Modelul exact, ce ai lasat tu aici pare a fi modelul cipset-ului placii de baza.

Teoretic componentele sunt compatibile iar placa de baza daca are socket 1150 e compatibila cu procesorul.

5 răspunsuri:
| Tian44 explică (pentru Intruder19):

Cum pot sa vad? am scris ce am gasit la specificatii produs de unde am luat pc-u.

| Intruder19 a răspuns (pentru Tian44):

Intri in Start -> Run -> scrii dxdiag -> dai no si iti apare modelul placii de baza intr-o fereasta ceva de genul:

http://imgur.com/eLMYQ0A

Sau instalezi aida64 si afli toate detaliile acolo.

| Tian44 explică (pentru Intruder19):

Deci placa de baza este:ASRock H81-VG4

| Intruder19 a răspuns (pentru Tian44):

Procesorul este compatibil dar este nevoie de upgrade la ultima versiune de bios.

| Tian44 explică (pentru Intruder19):

Ok, mersi, sper ca o sa ma descurc.