| AnduNene a întrebat:

Imi puteti spune cateva programe de animat gratis? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Programe de animat gratis? Buna gluma.
Cand vine vorba de programele creative, preturile pornesc de la... mult la foarte mult ( daca ma gandesc mai bine, la free ai Pencil si Synfig, dar trebuie desenat manual fiecare frame si nu stiu daca iti convine ).

Ca programe de animatie pe bune am avea :
-AI si AE ( cel mai inalt nivel posibil). Am facut un intr-o pe care am luat si bani cu ele, daca te intereseaza da reply la comentariu.
-Adobe Animate
-Character Animation
- CrazyTalk Animator
- Blender (free, dar e 3D).

Sper ca te-am ajutat!