| Adminul000 a întrebat:

imi puteti spune daca Placa de baza ASRock H110M-DGS, Socket 1151 suporta componentele de mai jos?

*Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX 960 WINDFORCE 2X OC, 4096 MB, GDDR5, 128 bit, 2 x DVI, HDMI, Display Port, Fan
*Procesor Intel® Core™ i5-6400, 2.7GHz, Skylake, 6MB, Socket 1151, Box
*HDD Seagate Barracuda 1TB, 7200rpm, 64MB, SATA 3
*Sursa Segotep Raynor Power 650W, 650W, ATX 2.31, PFC Activ
*Memorie Kingston HyperX Fury 8GB, DDR4, 2133MHz, Non-ECC, CL14

Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Nu este nici o problema.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da

| 6684464 a răspuns:

Pe urma ia-ti si si un SSD si aia e!

| DeyCj a răspuns:

Da,componentele sunt compatibile cu placa de bază, deși în locul tău aș opta spre un sistem AMD phenom II de la seriile 555 în sus.Se știe că phenom-urile sunt echivalente cu i5-urile dar cam la juma de preț deoarece nu mai plătești 40% din valoarea procesorului logo-ul cu Intel.Succes