| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna cum se face un slide de prezentare in powerpoint cu poze.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| smartlollipop a răspuns:

Intri in power point. Ca sa setezi modul in care arata pagina, dai click dreapta pe ea si dai format page. Alegi de acolo dimensiuni, forma, etc.
In dreapta ai master pages, layouts si altele. De acolo poti edita stilul (titlu si scris, doar titlu, filmulet, poze...) si fundalul.

La master pages alege butonul unde ai casuta cu titlu si poza sau titlu, casuta multipla pentru poze, titlu, poza si informatii, etc.
Alegi care o vrei apoi dai click pe ea. Pe pagina vei avea apoi casutele unde poti pune text, grafice, sunet, video sau poza. Alege poza si iti va aparea casuta cu browse, de unde trebuie sa o alegi din calculator.
Cand ai ales-o, dai pe done si continui.
Ca sa faci un slide nou, da pe butonul slide + (imagine cu slide cu un "+" de culoare verde), care se afla in bara din dreapta sus.

Bafta!