| Alexutzu_Alex_1997 a întrebat:

ma poate ajuta cineva si pe pe mine caut niste programe de optimizat calculatorul stie vreo cineva in afara de TuneUp Utilities Glary Utilities?

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Advanced-WindowsCare.shtml
Nu inteleg de ce nu vrei sa folosesti TuneUp Utilities.Din cate stiu este cel mai bun soft de intretinere a Windows-ului.

| DeyCj a răspuns:

A nu se folosi Advanced system care, asta îi prima precizare și apoi, TuneUP utilities nu face nimic altceva decât chestii ce se pot face manual și la mai trebuie și bani pe așa ceva.Ca și alternative gratis pentru uz personal este:
Glary utilities
http://www.glarysoft.com/glary-utilities/
și completarea lui:
Defraggler
http://www.piriform.com/defraggler
Restul optimizărilor se pot face absolut manual și încă cu rezultate mult mai bune decât limitat de un GUI.Succes

| taken a răspuns (pentru DeyCj):

Ce are iobit advanced systemcare?
Nu l-am incercat dar ce are? Strica pe la registri?

| DeyCj a răspuns (pentru taken):

Optimizează Windowsul te tot.3 Windowsuri transformate în Wingoz am avut pe mână de la acest program.Remediu a fost unu și bun; resoftare.De mine să îl folosească toți că numa așa îmi pot face primă de miel pe Paști whistling

| taken a răspuns (pentru DeyCj):

Am inteles.

| Maj3stic89 a răspuns:

In 2013 cel mai bun a iesit Advanced System Optimizer uite aici gasiti si lista topuriilor http://pc-system-utilities-software-review.toptenreviews.com/

| DeyCj a răspuns (pentru Maj3stic89):

Unai topul ce poate fi plătit poentru marketing(în gen Microsoft care te minte în față numa să vândă cât mai mult și produse și servicii de calitate execrabilă) și alta îi să fi chemat de client la resoftare de Windows după ce omu o mușcat-o cu așa ceva.

| Maj3stic89 a răspuns (pentru DeyCj):

Crede-ma ca acele care sunt in top sunt testate de programatori nu ca noi care nu stiim sa le folosim cum trebuie mai mult le chinuim.