| AgruptiS7 a întrebat:

Salut TPU,ma puteti ajuta cu o problema cu sonorizarea la un laptop? Adica,cand pornesc laptop-ul se aude sunetul doar in intervalul in care apare Logo=ul(in cazul meu Asus)dupa ce intra windows-ul nu se mai aude nimic,doar daca conectez niste casti sau eventual niste boxe optionale.Eu cred ca e ceva din Bios, insa nu ma pricep.Multumesc! FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jos in bara, ai sunetul, click dreapta pe el, playback devices, si trebuie sa ai 1 sau 2, optiuni la playback, speakers si de unde ai tu driverul, realtek sau ce apare, si dai jos, set default device, si ar trebui sa mearga!