| R4uLzZz a întrebat:

Mi-am bagat Windows 8. Dar nu imi vede placa video nicicum :¦.
Mi-am scos driverele de pe siteu oficial al placii video (ATI RADEON X350/X550/X1050 Series). Imi spune ca sa instalat cu succes dar nu-mi apare catalyst control programul sau acolo in Propietes mai multe rezolutii. Cum sa fac sa-mi vada placa video?
Mentionez ca pe celelalte windowsuri mi-o vede.

3 răspunsuri:
| xBro a răspuns:

Păi frate, windows 8 este folosit pentru laptopuri cu touchscreen, aşa dacă ai pc bagă-ţi windows 7, acuma depinde dacă ai de la 4 gb ram in sus trebuie 64 biţi dacă ai doar maxim 2 gb ram iţi trebuie 32 biţi, dacă zice că ţi-a instalat placa video cu succes inseamnă ca nu este procesorul compatabil cu windows 8, nu ştiu ce să zic dar bagă-ţi windows 7 şi cred că n-o să mai ai probleme, BAFTĂ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia driverele din dreapta functie de versiunea de windows 8(32 sau 64 bit) de pe pagina asta:
http://sites.amd.com/us/game/Pages/game-home.aspx

| DreyP a răspuns:

Ultimul update pentru ATI RADEON X350/X550/X1050 a fost facut pentru windows vista(iar datorita faptului ca majoritatea driver-elor de vista sunt comopatibile cu 7 de aceea iti sunt compatibile cu 7).
Acum, driverele sunt compatibile cu XP, Vista si 7, nu s-a facut nici un update la ele pentru 8, dar totusi ca o ultima incercare poti sa incerci pasi din urmatorul link: "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1536711"
Succes :)