| AgruptiS7 a întrebat:

De unde pot descarca driverele placii video Ati-Radeon x300/x550/x1050 series pentru windows 7 32 bit.

Multumesc

Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| AgruptiS7 explică (pentru Salontanul):

Cum descarc driverele de pe pagina MaConfig?

| Salontanul a răspuns (pentru AgruptiS7):

Vezi ca in dreapta scrie "Download" cu verde. Apesi pe el si apoi apare ceva unde sunt scrise una sub alta "Manufacturer", "Hardware", etc si undeva mai jos imaginea unui HDD si scrie Download. Apesi acolo si apoi vezi ce mai scrie pe acolo. Uneori iti da 2 servere. Descarci de pe care vrei.