| CosminAka123 a întrebat:

mi-am cumparat o boxa portabila akai abts -11b si mi s-a rupt mufa de incarcare, chestiile alea din interior s-au rupt. Ea are mai multe locuri de bagat mufe, cum e la casti si usb. credeti ca merge usb cu usb? stiu ca sunt niste cabluri de alea. s-au incarcatoare cu mufa ca la casti. Ce parere aveti?

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Numai mufa de incarcare poate face incarcarea. Celelalte mufe sunt conectate la alte circuite si nu incarca boxa. Solutia e ori repararea mufei (inlocuirea), ori conectarea unui cablu direct la circuitul de incarcare (cablu care va ramane permanent atasat), ori instalarea unei alte mufe, in alt loc. Trebuie reparata de cineva care se pricepe bine sau trebuie dusa la reparat.