| Kappa63 a întrebat:

Pc-ul meu are 8 GB RAM si 64 bit.
La start-up astept cate 2-3 minute pana se deschide si am incercat sa dezactivez aplicatiile pe care nu le foloseam din Task Manager. Am pus la Virtual Memory la custom (Initial Size 1000 si Maximum size 1907) recommended fiind 1907 doar ca a fost o mare greseala pentru ca la boot mi s-a deschis instant dar in jocuri nu aveam destula memorie video asa cum ziceau toate erorile din Borderlands 2 si Path of Exile care consuma ceva resurse.
Intrebarea mea este cata memorie virtuala ar trebui sa pun ca sa am un boot rapid mai putin de un minut si performanta in jocuri?

1 răspuns:
| IepurasXxX a răspuns:

Ai nevoie de un SSD sau un hard bun ca sa ti se deschida pc-ul mai repede. El deschide si sustine windows-ul.