| Dan_Valentin_1996 a întrebat:

recent am cumparat un laptop Acer Aspire E5-573G si are free dos
Cum as putea sa instalez windows pe el?
stie cineva vreun ghid pas cu pas? daca da, lasati un contact ( Numar de tel & Skype & Facebook etc )

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Faci un stick sau DVD cu windows. Intri in bios si setezi ca first boot device USB HDD (daca folosesti stick) sau CD-ROM (daca folosesti DVD). Introduci stick-ul sau usb cu windows. O sa iti apara sa bootezi, iti faci partitiile si instalezi windowsul.