| DoBrOOO2001 a întrebat:

recent mi-am bagat Android 8.1 pe j5 2017 si cand vreau sa instalez un apk de pe net gen apk pentru always on display imi cere permisiunea la google crome. Sau dupa ce il descarc imi zice "aplicatia nu este instalata" si nu se instaleaza. Ma poate ajuta cineva? Cum sa opresc antivirusul sau ce imi opreste instalarea?

1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

Pe google play nu gasesti? daca e luata de pe net trebuie sa mergi la setari in telefon si sa dezactivezi sau sa ii dai voie sa instaleze aplicatii din afara magazinului oficial, ai grija sa nu iei virusi, in functie de telefon se poate intampla.