| stef112 a întrebat:

Salut tpu.Recent mi-am cumparat o tableta, respectiv Serioux s746 tab si as vrea sa am net si pe ea.Stiu ca imi trebuie un router wireless.O vecina de-a mea are wireless si cand eram la poarta cu tableta mi-a zis parola ei de la wireless..Am incercat semnalul si era bun 2-3 liniute am bagat parola 100% corecta dar imi dadea eroare si nu se conecta.Ea spune ca pe telefon ea nu prinde wifi din locul unde eram eu dar la mine aparea conexiunea.In schimb la mc unde este free wi-fi mi s-a conectat imediat tot cu 2-3 liniute..Acum am doua intrebari.
1.Se poata sa apara o conexiune cu semnal bun dar sa dea eroare din cauza picajului de semnal sau chiar al lipsei lui in conditiile in care imi arata ca am semnal?
2.Cand cumpar router de ce trebuie sa tin cont? Exista ceva de compatibilitate sau asa la tableta in functie cu router? Nu as vrea sa cumpar router si sa constat ca nu ma pot conecta la el.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

1-da e posibil.
2-nu conteaza marca de ruter, dupa ce il cumperi il configurezi pe un pc(laptop) pui parola dupa configurare si cand vrei sa te conectezi la internet prin tab doar bagi parola si gata!
apropo..si eu am tot serioux (716 tab)si sunt foarte multumit de ea.
Ai doar grija sa nu pui parola de securitate cu desenul ala pe ecran, in cazul in care cineva din familie, prieteni vrea sa se joace pe ea si baga paternul gresit de cateva ori, o blocheaza.
ca sa intri inapoi in tableta iti va cere contul google!
din cauza asta eu am sters tot ce tine de google account si acum eu sunt proprietarul softului.(nu numai al aparatului)
Funda?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| michael5813 a răspuns:

Cel mai probabil este punctul nr. 1 pe care l-ai mentionat tu! cat despre cumpararea unui router, trebuie sa tii cont de performantele pe care le doresti de la el cum ar fi distanta l-am care emite semnal de calitate... pentru ca in mod normal nu exista alte probleme de compatibilitate tableta-router.