| gabita12 a întrebat:

recent mi-am cumparat un nou pc si anume http://www.altex.ro/......ddr3-linux
Bun,am bagat windows 7 ultimate, am instalat driver de la placa video si restul driverelor... Imi ruleaza bine minecraft sau ets 2 dar cand intru in samp(Gta San Andreas multiplayer) dupa 2-3minute se blocheaza complet nu merge sa dau nici ctrl+alt+Dell, merge doar cu restart si dupa restart cand intru iar in game se blocheaza iar...

10 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Ori versiunea de San Andreas nu e buna, ori e de la windows 7 ultimate vreo eroare, incearca la proprietati la fisierul de unde rulezi samp sa schimbi pe acolo compatibilitatea.

| gabita12 explică (pentru VelaJohnny):

Am incercat sa schimb la proprietati, am bagat si windows 8 dar tot nu merge.

| VelaJohnny a răspuns (pentru gabita12):

Hm...sa fie placa video devina? ai dat update la driverul video?

| gabita12 explică (pentru VelaJohnny):

Da,am dat chiar acum 2 zile

| VelaJohnny a răspuns:

Si versiunea de San Andreas e piratata sau cumparata? posibil sa fie de la ea, windows 7 e cel mai recomandat pentru jocuri, de la windows nu ma astept sa fie ceva probleme, alti factori impiedica rularea thinking

| gabita12 explică (pentru VelaJohnny):

Pai am o versiune de gta cumparata nu merge nici cu ea dar am incercat si cele piratate si tot nu merge jocul imi ruleaza constant la 100fps si brusc se blocheaza

| VelaJohnny a răspuns (pentru gabita12):

Chiar n-am habar prietene sad is si eu nelamurit si in dilema

| gabita12 explică (pentru VelaJohnny):

Oare daca incerc placa video integrata va merge? Problema e ca placa integrata are alt fel de mufa de intrare si trebuie sa ii cumpar un adaptor

| VelaJohnny a răspuns (pentru gabita12):

Nu sti pana nu incerci, poate reusesti sa rezolvi problema asa happy

| CPAElites a răspuns:

Returneaza-l imediat!
Pentru inca 120 lei iti cumparai un pc cu i3 + gtx 750 ti! ( este de 8 ori mai performanta decat petarda aia de gt 730! ) : http://www.altex.ro/......5-free-dos