| KLiNK a întrebat:

Stiti un soft ceva cu care sa pot face imagini. Imagini 3D... nu lucruri simple cu cateva chestii. As vrea sa incep cu imagini obscure cum ar fi asta: http://wallpapermodern.com/......lpaper.png
Ce program pot folosi? Multumesc.

1 răspuns:
| RoIT a răspuns:

Pentru imagini 3D ai putea incerca un soft pentru modelare 3D, unul destul de usor de folosit ar fi Cinema 4D dar din pacate nu este gratuit, o varianta gratuita insa nu asa de usor de folosit ar fi Blender, care este OpenSource. Urmand ca dupa ce realizezi constructia in soft sa-l randezi ca si imagine.