| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să mă ajutați cu următorul lucru: am două filme pe PC și vreau să le vizionez la DVD player dar înainte de asta trebuie să le convertesc în alt format. Ce program bun de făcut conversie între formate știți?

Răspuns Câştigător
| Gabris77 a răspuns:

Video to video este un program destul de bun

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Filmele sunt in format mkv, mp4, etc?
Sau in format original, ca pe disc? (fisiere M2TS pentru Blu-ray, respectiv VOB pentru video DVD)

Ce formate citeste DVD Playerul? (sau in ce doresti sa le convertesti, si de ce in acel format)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Unul din filme este in format mp4 iar celalalt în format TS. Le-am încercat pe amandoua dar nu au mers/ Formatele citite de DVD player sunt AVI, MPG și MP4.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Foloseste Format Factory
Daca vreunul dintre cele 2 formate nu vrea asa, incearca Handbrake
sau Wondershare Video Converter Free

***** sau MPEG Streamclip - are suport pentru TS si mp4 la input, si exporta AVI si MPEG-4

Răspuns utilizator avertizat