| Krs123153 a întrebat:

Vreau sa cumpar o unitate pana in 2000 RON pentru jocuri, ce mi-ati recomanda?

13 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai ieftin de atat pentru jocuri nu gasesti : https://www.emag.ro/......DCJ8NDBBM/

dar eu iti recomand asta, crede-ma, face toti banii! Link:
https://www.emag.ro/......D90DF2BBM/
Bafta!

| alii98 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2989830/

uite aici, merita, si ram ti-am pus 2 placute pentru. dual channel care da mai multe fps-uri, si ai si sursa pentru. viitor, si placa de baza unde intra si i7 7700

Bula
| Bula a răspuns (pentru lpavel):

5500 euro pentru un amarat de PC, pentru jucat bambirici? laughing

Mai bine mergi in vacante frumoase timp de 10 ani, fiecare vara!

Dupa 10 ani nici de fier vechi nu va avea vreo valoare... tongue

| Superior a răspuns:

Nu te lua dup recomandarile de mai jos, mai ales prima. Acesta reprezinta cea mai buna echilibrata optiune in acest buget https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2990498/ iar a doua varianta are un procesor mai slabut (capabil totusi) si o placa video mai puternica https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2990518/

| Superior a răspuns (pentru Bula):

Exact happy Nici macar nu a durat un an cum trebuie si Intel a lansat 2 generatii de procesoare care au ingropat Skylake-ul, vechi de doar un an. Dar apai peste 10 ani apare i14 cu 52 de nuclee la 10ghz happy

| lpavel a răspuns (pentru Bula):

Iar cand vii din vacanta, ce faci inca 1 an pana urmeaza urmatoarea vacanta? Te uiti la tv? laughing Tu da, pentru ca se pare ca tie asta conteaza mai mult, dar nu toti sunt ca tine happy si apropo e vorba de 550 euro nu de 5500! Deci cu 550 e nu cred ca te distrezi 10 ani dar pc acesta si peste 10 ani va fi capabil de multe jocuri happy

Bula
| Bula a răspuns (pentru lpavel):

Verifica inca odata pretul de la link-ul pe care l-ai dat (al doilea, cu "Gamer Maximus")!
sta m-am referit cu 5500 euro.
https://www.emag.ro/....../D90DF2BBM
Pretul este de 24.999, 00 Lei, cu reducere de "oferta 15% (din 29.879, 00 Lei ).

Deci, am avut dreptate!

| lpavel a răspuns (pentru Bula):

Aaaa scuze greseala mea, n-am fos atent happy

Bula
| Bula a răspuns (pentru lpavel):

Oare cati l-au cumparat, tot din greseala?
As fi curios... big grin

| lpavel a răspuns (pentru Bula):

Din greseala nimeni pentru ca dupa ce ai facut comanda trebuie sa confirmi prin telefon, n-ai cum sa gresesti de mai multe ori (iti trimit si email) big grin

Bula
| Bula a răspuns (pentru lpavel):

Stiu. Dar si acolo poate sa-i fuga ochiul si mintea sa-i sesizeze doar 4 cifre, din "obisnuinta".

| lpavel a răspuns (pentru Bula):

Dupa cum am zis in telefon iti va spune pretul si daca esti de acord asta inseamna confirmarea, deci nu ai cum sa gresesti!

Bula
| Bula a răspuns (pentru lpavel):

laughing
Am multe cunostinte care nu stiu sa calculeze inca nici acum in RON, inca gandesc in milioane... happy
Daca aude pret de zeci de mii, gandesc aiurea. tongue

Faza am intalnit cjiar recent, in vecin, cu ocazia unor renovari in constructii. S-a discutat, s-a semnat un contract, s-a lucrat cateva luni, dupa care a inceput circul...