| Lampropoulos_Nykos_1999 a întrebat:

SAlut TPU. Vreau sa imi bag windows 7 si mie mi se pare ca am ramul cam mic (786). procesor(3.21),dar am auzit de la un baiat ca el are 512 RAM si ii merge foarte bine windows 7 Ultimate.....Se poate asa ceva?!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Daca la băiatul ăla i se pare normal ca sistemul să pornească în 40 de cunde, aplicațiile implicite de Windows să i se deschidă în 2 secunde să se blocheze sau mai rău să îi înghețe sistemul, atuni e normal, dar numai pentru el; Real NU ai ce căuta cu Windows 7 mai ales Ultimate pe așa hardware, deoarece pe lânga faptul că îti fei suprasolicita procesorul și hard discul(risc crescut de distrugere a lor) nici nu va funcționa cum trebuie sistemul.
Pe așa hardware un sistem non Microsoft va lucra foarte bine.Detalii dacă te interesează. Succes

4 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

Da,si eu tot 512 am

| K0sti a răspuns:

Abureala!

| LTAA a răspuns:

Probabil ca nu are nici un program instalat pe el. Mai bine cauti un PC/Laptop bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca se mai misca calc ala cu wind 7 si 512mb ram