| unnume8 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un calculator nou, dar nu stiu daca piesele sunt compatibile. Imi poate sppune cineva daca ar functiona pc ul si daca piesele sunt compatibile?
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3261540/
De asemenea ar putea cineva sa imi recomande o carcasa in care sa incapa acest pc?

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Nu sunt compatibile, schimbati placa de baza, ia-ti un b250 sau Z270, de preferat sa iti iei mai bine un b250 deoarece tu nu poti face overclock la acest procesor! Ia-ti ce carcasa vrei tu, aici depinde si de gusturi, mie de ex imi plac foarte mult cele de la segotep!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Doar tu poti vedea produsele pe care le-ai pus in cos, daca vrei sa trimiti si altcuiva trebuie sa salvezi ca wishlist si sa trimiti link-ul.

| Superior a răspuns:

Nu merita deloc...ai i5 8400 sau R5 1600 care sunt cu mult peste i5 7700K...
Ti-am mai facut doua wishlisturi cu niste configuratii foarte bune in acest buget...