| RazvanIlie a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un device sa ascult muzica la casti si desi am un telefon nou sunetul in casti se aude infundat si incet comparativ cu alte telefoane(am Allview). Ce ati putea sa imi recomandati pana in suma de 200 lei. Fie de pe olx, fie nou.(eu m-am gandit la un iphone 4s, credeti ca merita sau e bun pentru muzica)?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pentru un sunet de calitate e nevoie de un Sony Xperia sau un telefon relativ recent cu sunet stereo. De exemplu Lenovo K6.

| gelu1970 a răspuns:

4s e descatalogat in toata lumea. desi ca si calitate in casti e ok.
la 200 lei nu stiu ce ai putea cumpara.

| Frank51 a răspuns:

Am avut un 5S, si crede-ma ca se auzea muzica foarte tare. Atat de tare incat si cei din jurul meu ascultau muzica. Am niste casti Sony. Acum am iphone 6 si se aude foarte incet. Deci depinde foarte mult de telefon. Daca vrei sa iti iei un device pentru muzica, eu ti-as recomanda un mp3 player, pentru ca in acel device placa de sunet este mai buna decat cea din telefoane, cu 150 de lei iti iei unul foarte bun, si sa il testezi inainte daca iti permite.