| todescupaul a întrebat:

vreau sa-mi spuneti daca acest calculator este bun pentru gaming ( sa mearga jocuri gen gta san andreas, countre-strike, metin 2, nfs, terorrist takedown, fifa 11 ) :

Procesor
Model Procesor Intel Celeron 440
Frecventa procesor (MHz) 2000
Placa De Baza
Placa Video Nvidia GeForce 7300 LE
Sloturi 2 x PCI
1 x PCI Express x16
Sunet integrat Realtek ALC262 High Definition Audio
Retea integrata Realtek RTL8111C 10/100/1000 Mbps
Chipset Intel G31
Memorie
Capacitate RAM (MB) 2048
Tip RAM DDR 2
Unitati De Stocare/Optice
Capacitate HDD (GB) 160
Interfata HDD SATA
Unitate optica DVD-RW

6 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Procesorul ar trebui sa fie mai mare ca sa le poti rula calumea..Cauta un Intel pentium 4 3. 00ghz cel putin sau un dual core

| dnk10 a răspuns:

Jocurile enumerate de tine mai sus nu necesita niste performante deosebite ale calculatorului. Deci, sunt sigur ca iti vor functiona, cel mai probabil chiar la hiqh-quality.

| HaKeRo a răspuns:

Nu este adevarat calculatorul este foarte bun numai ca ar trebui sa fie GB ramii mai mari. Eu am procesor 2.5 ghz si imi merge gta4 fara probleme. Funda?

| UndeadXD a răspuns:

Acest Calculator este destul de bun pentru jocuri deaste

| bombardier1999OFICIAL a răspuns:

Eo zic ca da dar cum a spus MrRap cu procesoru mi se pare ca il am dublu fata de al tau.

| Ra1NbOw24 a răspuns:

HostName: || ManiacX || Server On Unban All (0.3x) ||
Address: 89.46.222.149:7777
Players: 8 / 150
Ping: 23
Mode: GodFather v2.5
Map: San Andreas goo all 10 on +1 ora