| costeaboy a întrebat:

vreau sa procur un sistem destkop si am nevoie si de parerile voastre, rog seriozitate, multumesc.

procesor-Intel pentium g2130 3.2 ghz/ 3mb/ lga 1155/ 65w
placa de baza-Asus H61M-E/C/SI/ lga 1155 ddr3 vga, matx
coolerul procesorului-spire starflow pro SP559S7
procesor video-gigabyte gt630, 2gb, gddr3, 128bit,dvi, hdmi.
memoria ram-HYNIX PC3 12800, ddr3, 4gb, 1600mhz,cl11
hard disc-WD WD5000AAKX Caviar Blue, 500gb, 3.5 7200RPM 16MB SATA 3.
DVD Writer-SAMSUNG SH-224DB,BEBEDVD-RW, SATA
carcasa-SPIRE SP1601B,420W.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| costeaboy explică (pentru Lucian15125):

Daca nu pricepi mai bine taci

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru costeaboy):

De ce te ofitici, doar ai cerut pareri. Ala e un sistem gata asamblat, sau cel putin asa pare. Nu o sa iti faca nimeni sistem pe componente si sa iti puna procesor deja cu o generatie un urma, ma rog, chiar 1.5 daca luam si haswell refresh. Valabil si pentru placa de baza care arata clar ca aia configuratie are componente ce sunt mai apropiate de eol.
Placa video e si ea slaba, asta in caz ca visezi prea multe jocuri. Dar nici bugetul nu e prea mare, asa ca as zice va se accepta...

| costeaboy explică (pentru sltlp):

Nu stiu,la jocuri nu visez prea tare, procesorul ma aranjeaza, placa de baza am ales mai noua, adica ca chiar daca vreau ceva mai nou sa reinnoiesc o sa pot sa montez un procesor, videocartele, etc. placa video e destul de normala, 2gb, 128 bit, de ce zici ca e rea? si ce procesor miai recomanda? numai nu Intel core i3, i5, si i7

| sltlp a răspuns (pentru costeaboy):

Pai stai asa, il faci nou tu? Daca da, ce buget ai?

| costeaboy explică (pentru sltlp):

Parinitii mil face cadou