| MadalinNY a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca este posibil sa pun placa video externa la un laptop si daca da cum as putea sa o pun? Imi puteti da o explicatie sau un tutorial.Inca ceva daca am placa video integrata ii pot pune o placa video dedicata? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

La laptop-uri, placa video dedicata e lipita de placa de baza, deci nu poti pune. La faza cu placa externa e mai greu. Problema este ca nu exista cablu sa permita transferul de date pe cat de rapid trebuie. Am gasit pe net niste chinezarii, dar nu merita.

| anonimg a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta cu ceva -macar iti mai imbunatateste cunostintele:
https://mariuscucu.ro/placa-video-externa-laptop/