| MaSt3rUl a întrebat:

Salut tuturor!
Mi-am cumparat un calculator nou si imi trebuie un driver audio pentru xp si nu stiu ce driver sa descarc sound max si realtek nu merge pe pc-ul meu va asigur deci ma ajutati sa gasesc un driver care sa functioneze?

2 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Din data de 8 aprilie 2014 XP nu mai are suport, asta inseamna ca nici drivere nu se mai fac pentru el. Daca compul tau e nou, este foarte posibil sa nu existe driver pentru el. Pune-ti un sistem modern, daca-l vrei free, foloseste Ubuntu sau Linux Mint, sunt 'user friendly'.

| jhonny999 a răspuns:

Pentru recuperare urmeaza pasi.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer la Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele necesare, sau versiuni mai noi la driverele pe care le are Computerul tau.descarca drivarul Audio si install.